Etui na telefon DIY + szablony do pobrania

Etui na telefon to obowiązkowa rzecz jaką muszę posiadać. Telefon noszony w mojej torebce nie przetrwałby bez zarysowań i chyba nie muszę tłumaczyć, że my kobiety nosimy w niej mnóstwo potrzebnych nam rzeczy 😉 Nie znalazłam jednak ładnego etui w rozsądnej cenie, a jestem przecież kobietą 😉 i lubię ładne rzeczy. Pozostało mi więc wykonać je samodzielnie.  Papier Washpapa znalazł swoje zastosowanie w modzie i w dekoratorstwie. Postanowiłam więc spróbować, a że żadna ze mnie szwaczka i specjalistka od maszyn do szycia wybrałam najprostszy model etui jaki znam.

Tego samego dnia kiedy papier Washpapa dotarł do mnie pocztą, wyjęłam maszynę do szycia, przygotowałam szablon w Wordzie, wyposażyłam się w nożyk, nożyczki,  marker, podkładkę do cięcia i zabrałam się do pracy. Nic przecież trudnego, ale jak dla mnie szycie na zakrętach materiałów nie było takie oczywiste.

etui na telefon materiały

Stworzyłam trzy najprostsze szablony na telefon. Ja korzystam z najmniejszego, ponieważ nie używam dodatkowej obudowy. Wklejam jeśli zechcecie skorzystać z szablonów: etui 90x160mm etui 100×170 mm etui 100×175 mm

 

 

 

Zgodnie z tym, co przeczytałam na stronie Washpapa, papier który do mnie dotarł faktycznie wyglądem przypomina skórę, jest miękki i elastyczny. Posiada również certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym 😉 I już wiem, że to nie jedyna rzecz jaką wykonam, muszę się trochę podszkolić z szycia.

Etui na telefon przypadło do gustu mojemu mężowi i mojej siostrzenicy dlatego wykonałam dla nich dwa różnej wielkości etui. Dla męża wybrałam papier Washpapa AGED czekoladowy, a dla siostrzenicy papier Washpapa AGED stone. 

DIY etui na smartfona

Wraz z przesyłką otrzymałam kilkanaście próbników dzięki czemu wpadłam na kilka fajnych pomysłów do czego mogę wykorzystać papiery.

etui na telefon zrób to sam

zrób to sam etui na telefon smartfon washpapa

diy etui na telefon washpapa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *